Blog > Komentarze do wpisu
Jezioro Górne czyli gdzie udać się na piknik

Kochani!


Upper Lake położone na terenie parku narodowego gór Wicklow jest oddalone od końca południowego Dublina, w którym mieszkamy o około 35 kilometrów na południe. Znajduje się ono w dolinie Glendalough - wymowa glendaloch, której nazwę przetłumaczyć można jako dolina dwóch jezior. Jezioro jest jeziorem morenowym, głębokim maksymalnie na około 30 metrów. W jeziorze oczywiście nie można pływać, ale nawet gdyby było to dozwolone nie sądzę aby znalazło się wielu amatorów kąpieli w Jeziorze Górnym. Jezioro zarówno latem jak i w czasie innych pór roku jest niesamowicie zimne.

Nie przeszkadza to temu, aby teren otaczający jezioro był miejscem współczesnych pielgrzymek Dublińczyków oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Pięknie zadbana i przystrzyżona trawa zachęca do zorganizowania pikniku i spędzenia czasu z rodziną na łonie przyrody.

Do Doliny Glendalough a w zasadzie miejscowości Laragh można dojechać samochodem lub jednym z często kursujących pomiędzy Dublinem a Glendalough autobusem. Warto zabrać ze sobą koc oraz koszyk piknikowy. Często można natknąć sie na dzieci uczące się kopać swoją pierwszą piłkę lub dorosłych czytających książki w cieniu drzew. Ale czemu się dziwić -  nad Jeziorem Górnym naprawdę można odpocząć!

Pozdrawiamy!
Ogr i Osiołek

poniedziałek, 28 lutego 2011, od-kuchni
Tagi: podróże

Polecane wpisy