Blog > Komentarze do wpisu
Dzień Świętego Patryka

Kochani!


17 marca za nami, a więc pora powspominać. Co prawda obchody Dnia Świętego Patryka w Dublinie trwają w tym roku od 16 do 20 marca, główny dzień był wczoraj. Właśnie 17 marca, w dzień śmierci Świętego, organizowane są parady na jego cześć. Na ulice wylegają tłumy ubranych na zielono ludzi, którzy przyszli tu świętować dokonania patrona Irlandii.

Saint Patric's Day to bardzo wesołe święto. Ludzie na ulicach są uśmiechnięci, puby pełne a wszystko dookoła zielone i pełne nadziei.

Dzień jest dniem wolnym od pracy, o ile ma się szefa chrześcijanina ;) Ci od szefów protestantów, a także duże korporacje, firmy usługowe, restauracje i centra handlowe były otwarte. A niestety pracował, więc na paradę wybrałam się ze znajomymi.

Sama parada trochę mnie rozczarowała. Wybierając się na nią miałam przed oczami urywki filmów i zdjęć gdzie na paradach pojawiają się wielkie platformy, ciekawie przyozdobione i prezentujące jakiś element kultury związany z wydarzeniem. Niestety parada na 17 marca w Dublinie składała się z przemarszu Gardy, wojska, orkiestry straży pożarnej, oraz kilku szkół, które prezentowały tańce lub mini przedstawienia. Całość może nie była do końca nudna, jednak nie było to to czego się spodziewałam.

Jednak pomimo parady i szansy na deszcz, całość atmosfery, ludzie oraz zdecydowana inność świętowania jest warta zobaczenia i przeżycia. No i można spotkać samego Świętego Patryka. Swoją stroną, ten nasz okazał się Polakiem....

Do napisania!

 

piątek, 18 marca 2011, od-kuchni

Polecane wpisy

Komentarze
zstrucki
2011/03/18 21:25:26
Święty Patryk jest chyba jeszcze bardziej zlaicyzowany niż jego daleki krewny, Mikołaj.