Blog > Komentarze do wpisu
Niedzielny ryneczek w Dun Laoghaire

Kochani!

Jeśli będziecie w niedzielę w Dublinie lub okolicach zapraszamy do wybrania się na Food Market do People's Park w Dun Laoghaire. Jarmark, ryneczek lub jak kto woli stoiska z żywnością i nie tylko każdej niedzieli pojawiają się w parku niedaleko molo w Dun Laoghaire. Ja z racji prowadzenia mojego drugiego bloga - odkuchnii.blox.pl - i ogólnego zainteresowania kwestiami jedzeniowo-artystycznymi bardzo chętnie się tam udaję.
Do Parku zdecydowanie przyciąga zapach unoszący się w całej okolicy. Na straganach poza ręcznie robionym mydłem, wazonami oraz biżuterią można spotkać kucharzy zapraszających do spróbowania ich nieziemsko pachnących potraw. Można spróbować kuchni Libańskiej, Chińskiej, Włoskiej, Irlandzkiej i kilku innych.

Dostępne są również pięknie wyglądające chleby maści wszelakiej, ręcznie robiona czekolada, aromatyzowane herbaty oraz zachęcające ciasta i ciasteczka. Wszystko to w akompaniamencie muzyki gitarowej wykonywanej przez Pana który naprawdę nieźle sobie z tym radził.

Oczywiście nie obyłoby się bez rozłożonych na innych straganach warzyw i owoców. Oczywiście koniecznie 100% Irish i 100% Organic ;). Swoją stroną ciekawi mnie jakim sposobem o każdej porze roku można tu kupić te warzywa, świeże z dokładnie tymi oznaczeniami. Widocznie okres wegetacyjny w Irlandii trwa cały rok ;).

>

My z A. zdecydowaliśmy się na spróbowanie dania przygotowywanego przez Irlandczyków. Mięso oraz dodatki pochodzące z czystej, ekologicznej farmy. Takie modne tutaj 100% Irish ;). Danie okazało się zaskakująco smaczne. Delikatny gulasz z mięsa wieprzowego z dodatkiem chleba, cebuli i przypraw po prostu rozpływał się w ustach. Ziemniaczki nie były może tak smaczne, ale całość całkiem nieźle się komponowała.

Pozdrawiamy!

 

poniedziałek, 28 marca 2011, od-kuchni

Polecane wpisy

Komentarze
mopswkuchni
2011/03/31 11:12:10
Podoba mi się ta przekąska na ostatnim zdjęciu! Fajna relacja.