Blog > Komentarze do wpisu
Molo w Dun Laoghaire

Witajcie!


Dziś zabiorę Was w miejsce, gdzie uwielbiamy spędzać wolne chwile spacerując. Miejsce zwykłe, a jednocześnie magiczne. Szczególnie piękne latem, ciepłymi wieczorami gdy na spacery zdążają tu całe rodziny, pojedynczy ludzie biegają z psami na smyczach a to wszystko przy delikatnej morskiej bryzie w świetle zachodzącego słońca.
Witajcie na molo w Dun Laoghaire kochani!

 


Wyświetl większą mapę

Mola w zasadzie są dwa. My zawsze odwiedzamy to wschodnie czy East Pier. Długie na około 1300 metrów, granitowe molo zamyka port w Dun Laoghaire od południowego-wschodu.

Budowa mola miała miejsce pomiędzy 1817 a 1823 rokiem. W 2008 roku zostało ono zaś odnowione i w tej wersji możecie zobaczyć je moich zdjęciach.
To co najbardziej mnie tu urzeka to stojąca po środku mola ażurowa altanka. Wygląda jakby została tu przeniesiona z zupełnie innego świata, ale dzięki niej spacer po molo nabiera blasku.

Jeśli będziecie kiedykolwiek mieli ochotę przespacerować sie po molo w Dun Laoghaire najlepiej wybrać się w czasie ciepłego, letniego wieczoru. Poczujecie wtedy na twarzy delikatny powiew wiatru a do waszych uszu dopłynie cudowna muzyka wygrywana przez jachtowe dzwoneczki. Gdzieś zaśmieje się dziecko lub minie Cię nastolatka na rolkach. Czasem spotkasz uśmiechniętych staruszków wciąż trzymających się za ręce a czasem zobaczysz małe dziecko niezdarnie stawiające tutaj swoje pierwsze kroki.

Pozdrawiamy!

 

czwartek, 21 kwietnia 2011, od-kuchni

Polecane wpisy