Blog > Komentarze do wpisu
Killybegs

Witajcie!

Dziś znowu przenosimy się nad ocean. Słynny na całej Zielonej Wyspie, opisywany w przewodnikach, bardzo wydajny port rybacki w Killybegs. Zawitaliśmy do niego przypadkiem. Zachęciły nas ogromne stojące w porcie kutry rybackie i brak typowego dla takich portów zapachu starej zanęty i nie do końca świeżej ryby.


Wyświetl większą mapę

Położony w hrabstwie Donegal port słynie ze świeżych ryb i obecnych zawsze w porcie ogromnych kutrów rybackich. Podobno latem można się tu natknąć na festiwal w czasie, którego mieszkańcy dziękują za udane połowy. My niestety w Killybegs byliśmy wiosną...

Nie udało nam się także załapać na świeżą ani wędzoną rybkę prosto z nadbrzeża. Poobserwowaliśmy jednak ogrom obecnych w porcie statków i wyobraziliśmy sobie ciężką pracę rybaków.

Port specjalizuje się w połowach makrel i śledzi. Ryby poławiane przez kutry z Killybegs wysyłane są następnie do wielu regionów świata w tym Afryki, Środkowego-Wschodu i Europy. Jak widać zresztą na poniższym zdjęciu w Killybegs można spotkać nie tylko wielkie nowoczesne kutry, ale także zobaczyć ślad dawnych czasów i małe łódki nadszarpnięte zębem czasu...

Pozdrawiamy!

czwartek, 05 maja 2011, od-kuchni
Tagi: podróże

Polecane wpisy

Komentarze
zstrucki
2011/05/05 21:06:01
Porty rybackie to jest to! Zapamiętałem szczególnie kilka w Chorwacji i Konstancę w Rumunii. Ale na Irlandii to pewnie zupełnie inny klimat, tylko czemu nie jedliście ryby? Nie było?
-
od-kuchni
2011/05/06 09:22:52
No właśnie okazało się że na rybkę byliśmy chyba odrobinę za późno... Kutry już były rozładowane , a jedyne co sprzedawali Panowie na pobliskim straganie to owoce i warzywa ;)
-
zstrucki
2011/05/06 20:51:39
Trochę fantazji! W porcie rybackim jabłko może dobrze zastąpić makrelę. Przynajmniej w polskim porcie, skoro jednak tam nie czuć było starą rybą - sytuacja bez wyjścia.
-
od-kuchni
2011/05/07 14:48:30
Nie no aż tak wybujałej wyobraźni to ja nie mam ;) Szczególnie, że jabłka są akurat na samym dole mojej listy ulubionych owoców ;) Ale może wystarczy spróbować z gruszką lub z bananem :D