Blog > Komentarze do wpisu
Klify na Howth

Witajcie!


Uwielbiam klifowe wybrzeża. Co prawda są niebezpieczne, strome, łatwo mogą ulec zniszczeniu ale to właśnie jest w nich piękne :) A. co prawda zawsze odciąga mnie od klifu, boi się, że stanę za blisko albo akurat kawałek klifu się urwie, ale pragnienie zobaczenia tego co w dole oraz oczywiście pragnienie zrobienia kolejnego zdjęcia jest silniejsze :)


Wyświetl większą mapę


Dzisiejsze zdjęcia pochodzą z niedawnego wypadu na Howth. Otoczony on południa i wschodu pięknym klifowym wybrzeżem półwysep Howth to jedna z droższych dzielnic Dublina i miejsce zamieszkania wielu sławnych osób. Na Howth mieszka wielu Irlandzkich polityków oraz pisarzy a także członek zespołu U2 oraz kobieta z cudownym, porywającym głosem - wokalistka The Crannberries.

Jesli wybieracie się na klifowy spacer koniecznie zabierzcie ze sobą sportowe buty! Ścieżka jest wąska, miejscami stroma, schowana pomiędzy kwitnącymi obecnie żarnowcami. Czasami schodzi nad sam brzeg klifu. Na końcu ścieżki czeka na Was chwila wytchnienia z widokiem na wybrzeże południowego Dublina.

 

Na tych niezbyt wysokich urwiskach swój dom ma wiele nadmorskich ptaków. Czasem można spotkać tu także wesołe foki. Ale o tym innym razem :)

Pozdrawiamy!

poniedziałek, 09 maja 2011, od-kuchni

Polecane wpisy

Komentarze
zstrucki
2011/05/11 21:09:39
To wspaniałe miejsce to jest dzielnica Dublina? Patriotyzm lokalny mam na bardzo wysokim poziomie, ale Puszcza Kampinoska wypada na tym tle dosyć blado. I wcale się nie dziwię tym znakomitościom, że tam mieszkają.
-
od-kuchni
2011/05/11 22:17:48
Dzielnica Dublina bez dwóch zdań ;) I to w dodatku tego północnego - czytaj teoretycznie gorszego i bardziej niebezpiecznego... My do Howth mamy jakieś 40 km - mieszkamy na samym skrawku południowego ;) Ale cóż... Co do patriotyzmu - Polska ma wiele pięknych miejsc które kocham i za którymi tęsknie, jednak jeśli już stąd wyjedziemy to pozostawimy za sobą również wiele miejsc do których zaczynamy się przyzwyczajać.
-
zstrucki
2011/05/15 21:04:31
Niebezpiecznie przecież jest - można się potknąć i spaść! Ja do Kampinosu idę w jeden z pierwszych wolnych dni po powrocie, mam już nawet wymyśloną trasę.
-
2011/05/16 11:31:48
Muszę kiedyś odwiedzić Irlandię dla tych cudnych klifów, które tu nam pokazujesz ;):)

A to żółte to co? Krzewy jakieś?
-
wiosanna
2011/06/24 16:46:23
Musiałam być w podobnym czasie tam, bo moje zdjęcia wyglądają bardzo podobnie :) Muszę się wybrać tam jesienią, powinno być fioletowo od wrzosów.