Blog > Komentarze do wpisu
Molo w Howth

Kochani!


Uwielbiamy spacery po molo. Szczególnie ciepłym letnim wieczorem, przy dźwiękach wiatru delikatnie łopoczącego w spuszczonych żaglach, stukaniu kadłubów jachtów, pokrzykiwaniu mew, delikatnych dzwoneczkach... Nic dziwnego, że molo w Howth przypadło nam do gustu.


Wyświetl większą mapę

Prowadzące do jednej z dwóch latarni zlokalizowanych w porcie jest miejscem gdzie często można spotkać spacerujących mieszkańców i turystów. Po jednej stronie molo zlokalizowany jest port, gdzie stoją jachty oraz cześć wspomnianych tutaj kutrów rybackich. Z drugiej strony widać z kolei kawałek klifowego wybrzeża o którym pisałam tutaj i część miasteczka.

Po dotarciu do połowy molo Waszym oczom ukaże się wyspa. Jest to Ireland's Eye - niezamieszkana wysepka na którą można dostać się jedną z kursujących na wyspę łodzi. My z powodu zbliżającego się deszczu z wyprawy zrezygnowaliśmy.

Na samym końcu docieramy do latarni. Jeszcze chwila na to aby popatrzeć w morze i można wracać do domu...

 


Pozdrawiamy!

sobota, 11 czerwca 2011, od-kuchni
Tagi: Dublin

Polecane wpisy

Komentarze
zstrucki
2011/06/11 21:41:12
Ja poproszę taką wyspę. Może być na wynos. Czemu ona jest niezamieszkana? Nawet bez jakiejś latarni, czy cóś?
-
od-kuchni
2011/06/12 13:18:11
Wiesz tutaj mają tyle wolnego miejsca, że chyba nie śpieszy im się do mieszkania na małej wysepce ;) W dodatku bez dostępu do słodkiej wody, prądu czy pub'u ;) Zresztą ja taką wysepkę też bym chciała, ale gdzieś na ciepłych wodach - niekoniecznie na morzu Irlandzkim ;)
-
cwirek30
2011/06/13 19:03:59
Co do wyspy to ostatnio czytałem w jednej z irlandzkich gazet, że można sobie takową sprawić. Niestety nie kojarzę nazwy ale leży gdzieś na oceanie tuż przy północno-zachodnich krańcach Irlandii, w hrabstwie Donegal. Cena to 1 mln euro :-)

A Półwysep Howth? Niestety nie dane mi było nigdy go zobaczyć, choć słyszałem, że warto. Przypuszczam, że większość ludzi z Dublina w momencie gdy aura sprzyja, jedzie własnie na Howth?

pozdrawiam!
-
od-kuchni
2011/06/14 11:21:12
@cwirek30 - hm.. prawdziwa okazja ;) Swoją stroną Donegal to ładne i spokojne hrabstwo więc pewnie znajdzie się jakiś amator :)
Howth zobaczyć warto - zdecydowania, jednak czy zbiera się tam większość Dublińczyków przy ładnej pogodzie to tego bym nie powiedziała. Jest tu tyle różnych urokliwych miejsc i możliwości wyboru że każdy znajdzie coś dla siebie - czy to góry, morze czy jezioro :)
-
cwirek30
2011/06/17 02:00:50
Tak, Donegal i okolice to piękne krainy ale wydaje mi się, ze na tamtejszym oceanie mocno i nieprzewidywanie wieje, że już o opadach nie wspomnę. To mogłoby odstraszać potencjalnych kupców. Oprócz skał i gleby szalenie niekorzystnej są tam jakieś ruiny starego kościoła, czy opactwa.

pozdrawiam!