wtorek, 22 lutego 2011
Początek

Kochani!


Wszystko ma swój początek. Pomysł na powstanie tego bloga rzuciła Ania, autorka blogów Mops w Kuchni oraz bloga opisującego życie jej mopsiczki - Pumby. Co Anię do tego skłoniło? Ano - jak to z początkami bywa - często zaczynają się od końca. Tym razem był to chwilowy koniec mieszkania mojego i A. w Polsce. Traf chciał, że A. musiał jakieś 8 miesięcy temu emigrować na Zieloną Wyspę, a ja kilka dni temu do emigrowałam do niego.

Na blogu nie mam zamiaru przedstawiać wynurzeń ze szczegółów naszego życia. Raczej będzie to pewnego rodzaju przewodnik po Irlandii, z przydatnymi informacjami okraszony dużą ilością zdjęć. Mam nadzieję, że A. też czasem wtrąci tu swoje przysłowiowe 3 grosze, czy to fotograficzne, czy literackie.

Tak wiec drobny wstęp na temat tego gdzie mieszkamy - małe, spokojne osiedle w południowym Dublinie. Mieszkając tutaj A. ma blisko do pracy - jakieś 10 minut spacerkiem, i na razie to tyle co na temat osiedla wiem :) Widok z naszej klatki, tudzież okna sypialni prezentuje się następująco:

Mieszkanie do super ciasnych nie należy, aczkolwiek jest wyposażone w mega klaustrofobiczną kuchnię. Co akurat dla mnie jest dość nie fajne, bo kuchnia jest jednym z moich ulubionych domowych pomieszczeń. Ale cóż - damy radę :)

Także do napisania!

Osiołek